Ekonomista/delegacja Rady Izb Arabii Saudyjskiej omawia możliwości inwestycyjne w Polsce


Rijad, Dhul Qi’dah 15, 1431 AH, co odpowiada 23 października 2010 CE
Delegacja Rady Izb Arabii Saudyjskiej rozpoczyna dziś czterodniową wizytę w Polsce, mającą na celu omówienie sposobów współpracy handlowej i inwestycyjnej między obydwoma krajami, z udziałem wielu saudyjskich przedsiębiorców z różnych sektorów, przy realizacji rekomendacje ze spotkania II sesji Saudyjsko-Polskiej Rady Biznesu na wspólne posiedzenie Rady Biznesu w Warszawie w tym roku.
Yasser Al-Harbi, przewodniczący saudyjsko-polskiej Rady Biznesu przy Radzie Izb Arabii Saudyjskiej, który stoi na czele delegacji, powiedział w dzisiejszym oświadczeniu, że Rada będzie kontynuować wysiłki na rzecz wspierania i wzmacniania współpracy gospodarczej między obydwoma krajami oraz poszukiwania nowe możliwości eksportowe dla wysoce konkurencyjnych produktów krajowych na polskim rynku, oprócz możliwości dla mężczyzn Biznes Omówienie partnerstwa handlowo-inwestycyjnego oraz przedstawianie i rozwiązywanie napotykanych przez nich przeszkód bezpośrednio z urzędnikami i decydentami poprzez zaplanowane tam spotkania .
Al-Harbi wyjaśnił, że w programie wizyty saudyjskiej delegacji jest odbycie wspólnej saudyjsko-polskiej Rady Biznesu z szerokim udziałem biznesmenów z obu krajów w celu omówienia prac Rady i aktywizacji jej roli w obsłudze sektorów biznesu, dyskusji na temat wielu komercyjnych i kwestie inwestycyjne oraz organizowanie spotkań bilateralnych w Krajowej Izbie Przemysłowo-Handlowej pomiędzy przedsiębiorcami z Arabii Saudyjskiej i Polski w celu omówienia możliwości partnerstwa handlowego między obiema stronami.
Dodał, że delegacja ma spotkać się z szeregiem polskich urzędników, w tym z Ministrem Skarbu Państwa, aby zapoznać się z programem prywatyzacji realizowanym przez polski rząd oraz zawartymi w nim projektami i możliwościami inwestycyjnymi, zaznaczając, że polska prywatyzacja Program obejmuje około 200 dużych i średnich firm, ponieważ Polska dąży do pełnej prywatyzacji wielu z nich, co daje saudyjskim właścicielom firm wielką szansę.
Delegacja spotka się z Ministrem Infrastruktury i Ministrem Finansów i Gospodarki w celu omówienia dostępnych możliwości w sektorze infrastruktury i innych sektorach oraz spotka się z Ministrem Młodzieży i Turystyki w celu określenia możliwości inwestycyjnych w sektorze turystyki.
Delegacja saudyjska spotka się również z szeregiem polskich firm zainteresowanych rynkiem saudyjskim, aby poznać możliwości współpracy i wspólnych inwestycji.
Przewodniczący Saudyjsko-Polskiej Rady Biznesu przy Radzie Izb Saudyjskich dr Yasser Al-Harbi potwierdził, że współpraca gospodarcza Królestwa i Polski utorowała drogę do wizyty Kustosza Dwóch Świętych Meczetów króla Abdullaha bin Abdulaziz Al Saud, niech Bóg go chroni, w połowie 2007 r., podczas którego podpisano 9 umów o współpracy w wielu dziedzinach, wskazał na znaczenie tych umów i skorzystanie ze wsparcia i udogodnień zapewnionych przez oba rządy dla ich dobra. wzmacniania relacji na różnych poziomach.
Zwrócił uwagę na rolę, jaką odgrywa saudyjsko-polska Rada Biznesu we wprowadzaniu możliwości inwestycyjnych w Królestwie oraz pozytywne cechy klimatu inwestycyjnego poprzez organizowane cyklicznie programy i działania.
Według Rady Izb Arabii Saudyjskiej wielkość wymiany handlowej między Królestwem a Polską wyniosła w 2008 r. dwa miliardy riali, natomiast w Królestwie nie ma polskich projektów inwestycyjnych o znacznych rozmiarach, co nie odzwierciedla rozmiarów dostępnych możliwości w wielu dziedzinach.
// koniec //
23:39


CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )