Polityka/blok europejski i wydarzenia polityczne w Polsce


Bruksela 10 Shawwal 1428 AH odpowiada 22 października 2007 r. CE و
Środowiska europejskie w Brukseli z wielką satysfakcją przyjęły dziś wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się wczoraj w Polsce, w wyniku których doszło do awansu koalicji Polski Front Obywatelski kosztem partii premiera Ursława Kaczyńskiego.
Komentatorzy europejscy uważali, że rozwój ten popchnie napięte dotychczas stosunki między Polską a blokiem europejskim w kierunku normalizacji, a spodziewana zmiana rządu w Warszawie na listopad przyszłego roku wyprowadzi stosunki Polski z wieloma jej sąsiadami z cyklu ciągłych kłótni. do kręgu odprężenia.
Polska dotychczas sprzeciwiała się planom otwarcia Europy na Rosję i zrezygnowała z wszelkich europejskich prób podpisania zaawansowanej umowy o partnerstwie z Moskwą w sprawie aktywizacji stosunków rosyjsko-europejskich w dziedzinie energetyki.
Co więcej, stosunki między Niemcami a Polską były w minionym okresie świadkami prawdziwego napięcia, na tle przewlekłego sporu historycznego między oboma krajami
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barzo powiedział dziś w oficjalnym oświadczeniu w Brukseli, że z zadowoleniem przyjmuje zwycięstwo liberalnego skrzydła proeuropejskiego w polskim głosowaniu i zapowiada gotowość Komisji do pełnej i natychmiastowej aktywacji współpracy z nowym polskim rządem.
Polska groziła w ostatnim okresie utrudnianiem wyliczania projektów europejskich, z których przede wszystkim jest nowy uproszczony traktat unijny, i kwestionowała plany wprowadzenia do niego europejskiej waluty – euro.
Kolejny polski premier, Donald Tusk, jest jednym z obrońców tez europejskich w swoim kraju i uważany jest za bliski kręgom monetarnym i rynkom finansowym.
Partia Donalda Tuska zdobyła 208 głosów w polskim parlamencie i ma zawrzeć sojusz z Partią Rolników, aby utworzyć nowy rząd, który będzie gotowy do koegzystencji z obecnym prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim do 2010 roku.
// ukończone // 1626 AD


CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )